Betonová střešní krytina se zárukou 50 let

on

|

views

and

comments

Plánujete stavbu rodinného domu nebo rekonstrukci střechy a zvažujete, jakou střešní krytinu použít? Pokud hledáte materiál, který vyniká jedinečnými vlastnostmi a zároveň je i ekologický, beton je zaručeně dobrá volba.

Tradice a dlouhá životnost

Historie betonu sahá do dávné minulosti. Směs vypáleného vápence a písku používali starověcí Řekové okolo roku 2 000 před n. l. a později ji přimícháním vulkanického popela zdokonalili Římané. Tento materiál použili například při stavbě Panteonu, který představuje jednu z nejlépe zachovaných antických památek Říma.

Beton se neustále vylepšoval a v současnosti představuje jeden z nejpoužívanějších materiálů při výrobě střešních krytin. Základním spojovacím materiálem je cement, tedy vypálený a následně rozdrcený vápenec. Další důležitou surovinou je čistý a důkladně tříděný říční písek. Kromě vody se do směsi přidávají barviva z oxidu železnatého, který se také vyskytuje v přírodě a tašky dodává požadovanou barevnost.

neprosákavost

Jednou z nejdůležitějších vlastností betonové střešní krytiny je její neprosákavost, resp. nasákavost blízká nule. Povrch krytiny zcela odvádí srážkovou vodu, která se tak nedostane do pórů v materiálu. Neprosákavost tak zajistí, že hmotnost tašek a tím i celková hmotnost střechy zůstávají stejné.

Vysoká mechanická odolnost

Moderní technologie výroby a vysoce kvalitní materiál garantují vysokou mechanickou odolnost betonových tašek. Střešní krytina proto nevykazuje lámavost ani pod tlakem velkého množství sněhu, ledu a pohybu na střeše.

stálost tvaru

Neméně důležitou vlastností kvalitní betonové střešní krytiny je stálost tvaru. Moderní výrobní technologie umožňuje vyrábět tašky stejné velikosti a tvaru, díky čemuž je jejich překrytí absolutně přesné.

stálost barev

Beton svou barvu získá nastříkáním vybraného typu barviva. Tím vzniká střešní krytina s požadovanou barevností, která velmi pěkně ukáže i na velkých homogenních plochách. Přirozené povrchové opotřebení barevnosti je v případě kvalitních betonových tašek prakticky neviditelné.

Share this
Tags

Must-read

Komínová vložka zlepší tah komína

Když nám komín začne špatně táhnout a v místnosti ucítíme spaliny, je čas na jeho rekonstrukci. To většinou potvrdí při pravidelné revizi také odborný...

Dětské postele mohou mít mnoho podob. Vždy ale musí být kvalitní

Vybavovat dětem dětský pokoj může být velká legrace. Najít totiž lze krásný, barevný a zajímavý dětský nábytek, který je radost objednat. Dětem můžete udělat...

Maxisukně letí

Největším hitem letošního jara a léta budou maxisukně. Meteorologové hlásí chladnější období a ne příliš velké horka, tak vám maxisukně přijde k duhu. Není...
spot_img

Recent articles

More like this