Betonová střešní krytina se zárukou 50 let

on

|

views

and

comments

Plánujete stavbu rodinného domu nebo rekonstrukci střechy a zvažujete, jakou střešní krytinu použít? Pokud hledáte materiál, který vyniká jedinečnými vlastnostmi a zároveň je i ekologický, beton je zaručeně dobrá volba.

Tradice a dlouhá životnost

Historie betonu sahá do dávné minulosti. Směs vypáleného vápence a písku používali starověcí Řekové okolo roku 2 000 před n. l. a později ji přimícháním vulkanického popela zdokonalili Římané. Tento materiál použili například při stavbě Panteonu, který představuje jednu z nejlépe zachovaných antických památek Říma.

Beton se neustále vylepšoval a v současnosti představuje jeden z nejpoužívanějších materiálů při výrobě střešních krytin. Základním spojovacím materiálem je cement, tedy vypálený a následně rozdrcený vápenec. Další důležitou surovinou je čistý a důkladně tříděný říční písek. Kromě vody se do směsi přidávají barviva z oxidu železnatého, který se také vyskytuje v přírodě a tašky dodává požadovanou barevnost.

neprosákavost

Jednou z nejdůležitějších vlastností betonové střešní krytiny je její neprosákavost, resp. nasákavost blízká nule. Povrch krytiny zcela odvádí srážkovou vodu, která se tak nedostane do pórů v materiálu. Neprosákavost tak zajistí, že hmotnost tašek a tím i celková hmotnost střechy zůstávají stejné.

Vysoká mechanická odolnost

Moderní technologie výroby a vysoce kvalitní materiál garantují vysokou mechanickou odolnost betonových tašek. Střešní krytina proto nevykazuje lámavost ani pod tlakem velkého množství sněhu, ledu a pohybu na střeše.

stálost tvaru

Neméně důležitou vlastností kvalitní betonové střešní krytiny je stálost tvaru. Moderní výrobní technologie umožňuje vyrábět tašky stejné velikosti a tvaru, díky čemuž je jejich překrytí absolutně přesné.

stálost barev

Beton svou barvu získá nastříkáním vybraného typu barviva. Tím vzniká střešní krytina s požadovanou barevností, která velmi pěkně ukáže i na velkých homogenních plochách. Přirozené povrchové opotřebení barevnosti je v případě kvalitních betonových tašek prakticky neviditelné.

Share this
Tags

Must-read

Dětské postele mohou mít mnoho podob. Vždy ale musí být kvalitní

Vybavovat dětem dětský pokoj může být velká legrace. Najít totiž lze krásný, barevný a zajímavý dětský nábytek, který je radost objednat. Dětem můžete udělat...

Maxisukně letí

Největším hitem letošního jara a léta budou maxisukně. Meteorologové hlásí chladnější období a ne příliš velké horka, tak vám maxisukně přijde k duhu. Není...

Matrace 160 x 200 potěšila mé rodiče i mě samotnou

Matrace 160 x 200 patřila dlouhou dobu mezi mé velké favority i již několik měsíců jsem na tuto zdravotní matraci měla zálusk. Jednalo se...
spot_img

Recent articles

More like this