I cement může snížit emisní stopu vaší stavby

on

|

views

and

comments

Snižování vlivu stavebnictví na životní prostředí už není jen doménou velkých developerů. I při výstavbě rodinného domu nebo malých stavebních projektech se dnes mohou investoři rozhodovat zodpovědně a ekologicky. Stačí například sáhnout po moderních materiálech, které mají oproti těm tradičním podstatně nižší vliv na životní prostředí.

Průkopníkem v prosazování ekologických alternativ portlandského cementu je na Slovensku cementárnu CEMMAC v Horním Srní, která dodává cement na stavby již od roku 1895.

Profesionálové vědí, že betonáž se nikdy nesmí podcenit – ať už děláte základovou desku nebo zídku na plot. Výběr cementu je nesmírně důležitý, protože už ve fázi přípravy může zrychlit a zefektivnit celou výstavbu a zároveň napomáhá trvanlivosti stavby celá desetiletí.

Hledáte materiál, který lze snadno zpracovat (ať už strojově nebo ručně), vyznačuje se trvanlivostí a kvalitou, jeho tuhnutí a zrání nebude vaši stavbu zbytečně dlouho zdržovat, ale na druhé straně nezačne pracovat před dokončením betonáže či případným vyhlazením potěrů?

V prodejnách stavebního materiálu napříč celým Slovensku jsou od tohoto výrobce v nabídce tři druhy baleného cementu – OPTIMCEM, CLASSICCEM a SUPRACEM, přičemž každý z nich se vyznačuje specifickými vlastnostmi a je primárně určen pro jiné použití.

Pokud se při výstavbě chcete rozhodovat opravdu odpovědně k životnímu prostředí, ideální volbou je pro vás univerzální OPTIMCEM. Ekologický směsný cement OPTIMCEM se vyrábí společným mletím vypálené vápencové rudy, tedy slínku, vysokopecní granulované strusky a sádrovce.

Složení cementu bylo optimalizováno tak, aby cement umožňoval dosahovat vysoké koncové pevnosti při nižším vývoji hydratačního tepla, čímž se umožnila lehčí zpracovatelnost a snížila potřeba následného ošetřování betonu. Sádrovec působí jako regulátor tuhnutí. Náhrada slínku struskou, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě železa, se projevuje nejen zlepšením vlastností cementu, ale zejména snížením celkových emisí z výroby o více než 50%.

Univerzální cement OPTIMCEM je vhodný na prostý beton a železobeton, základy a základové desky, betonové plochy a potěry, podlahové topení, drobné stavební prvky či zdící malty. Vyznačuje se objemovou stálostí, dobře se zpracovává (i strojově) a usnadňuje hlazení potěrů. S OPTIMCEMom vytvoříte vodotěsný a soudržný beton bez vzduchových bublin, což ho předurčuje pro použití při podlahovém topení.

Share this
Tags

Must-read

Komínová vložka zlepší tah komína

Když nám komín začne špatně táhnout a v místnosti ucítíme spaliny, je čas na jeho rekonstrukci. To většinou potvrdí při pravidelné revizi také odborný...

Dětské postele mohou mít mnoho podob. Vždy ale musí být kvalitní

Vybavovat dětem dětský pokoj může být velká legrace. Najít totiž lze krásný, barevný a zajímavý dětský nábytek, který je radost objednat. Dětem můžete udělat...

Maxisukně letí

Největším hitem letošního jara a léta budou maxisukně. Meteorologové hlásí chladnější období a ne příliš velké horka, tak vám maxisukně přijde k duhu. Není...
spot_img

Recent articles

More like this