Neobyčejné omítky 6: Plastické modelování fasád (pracovní postup)

on

|

views

and

comments

Strukturované omítky jsou zajímavým způsobem, jak každému objektu dodat špetku osobitého charakteru a jedinečnosti.

Omítku s konkrétní úpravou přitom lze použít jak v interiéru, tak v exteriéru, při novostavbách i při rekonstrukcích. Problémem není ani nanášení omítky na zateplení, beton či v kombinaci se sanační omítkou – kreativitě se meze nekladou a žádný materiál není překážkou.

Dalším ze způsobů, jak lze velmi zajímavě oživit jinak nudnou, hladkou omítku, je plastické modelování. Oproti jiným způsobem úprav či proti běžnému nanášení bude navíc k tomuto způsobu úpravy fasády potřebné molitanové hladítko a kbelík s vodou na navlhčení hladítka.

Stejně jako u všech ostatních typech kreativních fasád iv tomto případě platí, že k tomu, aby výsledný individuální vzhled působil skutečně skvěle a vypadal podle představ investora, bude třeba omítky nanášet a upravovat zhruba se stejným tlakem, aby byl zachován shodný „rukopis“ na celé ploše fasády a na celém objektu.

To poslední, co při úpravě kreativních fasád chceme, je, aby výsledná zaschlá fasáda vypadala, jakoby každých pár metrů dělal jiný řemeslník. To by totiž výsledný efekt netradiční omítky zcela znehodnotilo.

Co budete potřebovat?

Baumit CreativTop (Fine)
jednosložková silikonová dekorativní omítka pastovité konzistence
spotřeba 2,9 – 4,2 kg / m2, zrnitost 1 mm, vědro 25 kg, dodávaná v celé řadě barev
Nářadí a pomůcky
nerezové hladítko
zednická lžíce
molitanové hladítko
kbelík
TIP

V případě hotových zbarvených omítek mohou vznikat barevné rozdíly – pro dosažení jednotného barevného vzhledu proto na omítku naneseme jeden až dva nátěry fasádní barvy.

Share this
Tags

Must-read

Komínová vložka zlepší tah komína

Když nám komín začne špatně táhnout a v místnosti ucítíme spaliny, je čas na jeho rekonstrukci. To většinou potvrdí při pravidelné revizi také odborný...

Dětské postele mohou mít mnoho podob. Vždy ale musí být kvalitní

Vybavovat dětem dětský pokoj může být velká legrace. Najít totiž lze krásný, barevný a zajímavý dětský nábytek, který je radost objednat. Dětem můžete udělat...

Maxisukně letí

Největším hitem letošního jara a léta budou maxisukně. Meteorologové hlásí chladnější období a ne příliš velké horka, tak vám maxisukně přijde k duhu. Není...
spot_img

Recent articles

More like this