Rebarbora patří mezi vytrvalou zeleninu a v poslední době je oblíbenější. Vysadit si ji můžeme na jaře, ale i během podzimu, ideální je na to říjen.
Rebarbora v zahradě
Do příchodu zimy by měla stačit zakořenit a během následující jara nám poskytne užitek. Vysadit si můžeme předpěstované rostliny s kořenovým balem, které seženeme v zahradnictví nebo získáme sazenici rozdělením starších trsů.
Oddělená část musí mít alespoň jeden zdravý puk a silný kořen. Při výsadbě dáme pozor, aby byl vegetační vrchol asi pět centimetrů pod povrchem půdy. Vzdálenost mezi vysazenými rostlinami by měla být minimálně 1,2 – 2 × 1,2 – 2 m. Rebarboře se daří na slunném nebo polostinném místě ve výživné, hluboké a mírně vlhké půdě. Potřebné je vyhradit jí dostatek místa, protože se zvykne rozrůst do šířky. Na jednom místě může rebarbora růst bez přesazování i 15 – 20 let.
Výsadba rebarbory krok za krokem
- Rozdělení starších trsů
Rozdělení starších trsů rebarbory
Starší rostliny opatrně podryjeme, vyjmeme a rýčem porozdeľujeme na několik menších částí, které budeme vysazovat. Před výsadbou však necháme zaschnout řezné rány.
- Výsadba kořenů
kořen rebarbory
Začátkem měsíce si můžeme vysadit i samostatné kořeny rebarbory. Každá vysazována část by však měla mít silný a zdravý puk. Vysazené kořeny pravidelně zavlažujeme, aby se rychle zakořenily.
- Rebarbora z květináčů

Rebarbora v květináči
Rebarboru z květináčů můžeme vysazovat do volné půdy během celého měsíce. Oproti voľnokorenným sazenicím se rychleji ujme a plynule pokračuje v růstu.
- Příprava na zimu
přikrytá výsadba
Rostliny vysázené na podzim musíme připravit na zimu, kdy by byly ohroženy mrazem a zimní vlhkostí. Využít k tomu můžeme suché listí nebo nepotřebné větší hliněné květináče.