Ještě nemáte v zahradě rebarboru? Říjen je na její výsadbu ideální

on

|

views

and

comments

Rebarbora patří mezi vytrvalou zeleninu a v poslední době je oblíbenější. Vysadit si ji můžeme na jaře, ale i během podzimu, ideální je na to říjen.

Rebarbora v zahradě

Do příchodu zimy by měla stačit zakořenit a během následující jara nám poskytne užitek. Vysadit si můžeme předpěstované rostliny s kořenovým balem, které seženeme v zahradnictví nebo získáme sazenici rozdělením starších trsů.

Oddělená část musí mít alespoň jeden zdravý puk a silný kořen. Při výsadbě dáme pozor, aby byl vegetační vrchol asi pět centimetrů pod povrchem půdy. Vzdálenost mezi vysazenými rostlinami by měla být minimálně 1,2 – 2 × 1,2 – 2 m. Rebarboře se daří na slunném nebo polostinném místě ve výživné, hluboké a mírně vlhké půdě. Potřebné je vyhradit jí dostatek místa, protože se zvykne rozrůst do šířky. Na jednom místě může rebarbora růst bez přesazování i 15 – 20 let.

Výsadba rebarbory ​​krok za krokem

  1. Rozdělení starších trsů

Rozdělení starších trsů rebarbory

Starší rostliny opatrně podryjeme, vyjmeme a rýčem porozdeľujeme na několik menších částí, které budeme vysazovat. Před výsadbou však necháme zaschnout řezné rány.

  1. Výsadba kořenů

kořen rebarbory

Začátkem měsíce si můžeme vysadit i samostatné kořeny rebarbory. Každá vysazována část by však měla mít silný a zdravý puk. Vysazené kořeny pravidelně zavlažujeme, aby se rychle zakořenily.

  1. Rebarbora z květináčů

Rebarbora v květináči

Rebarboru z květináčů můžeme vysazovat do volné půdy během celého měsíce. Oproti voľnokorenným sazenicím se rychleji ujme a plynule pokračuje v růstu.

  1. Příprava na zimu

přikrytá výsadba

Rostliny vysázené na podzim musíme připravit na zimu, kdy by byly ohroženy mrazem a zimní vlhkostí. Využít k tomu můžeme suché listí nebo nepotřebné větší hliněné květináče.

Share this
Tags

Must-read

Komínová vložka zlepší tah komína

Když nám komín začne špatně táhnout a v místnosti ucítíme spaliny, je čas na jeho rekonstrukci. To většinou potvrdí při pravidelné revizi také odborný...

Dětské postele mohou mít mnoho podob. Vždy ale musí být kvalitní

Vybavovat dětem dětský pokoj může být velká legrace. Najít totiž lze krásný, barevný a zajímavý dětský nábytek, který je radost objednat. Dětem můžete udělat...

Maxisukně letí

Největším hitem letošního jara a léta budou maxisukně. Meteorologové hlásí chladnější období a ne příliš velké horka, tak vám maxisukně přijde k duhu. Není...
spot_img

Recent articles

More like this