Ještě nemáte v zahradě rebarboru? Říjen je na její výsadbu ideální

on

|

views

and

comments

Rebarbora patří mezi vytrvalou zeleninu a v poslední době je oblíbenější. Vysadit si ji můžeme na jaře, ale i během podzimu, ideální je na to říjen.

Rebarbora v zahradě

Do příchodu zimy by měla stačit zakořenit a během následující jara nám poskytne užitek. Vysadit si můžeme předpěstované rostliny s kořenovým balem, které seženeme v zahradnictví nebo získáme sazenici rozdělením starších trsů.

Oddělená část musí mít alespoň jeden zdravý puk a silný kořen. Při výsadbě dáme pozor, aby byl vegetační vrchol asi pět centimetrů pod povrchem půdy. Vzdálenost mezi vysazenými rostlinami by měla být minimálně 1,2 – 2 × 1,2 – 2 m. Rebarboře se daří na slunném nebo polostinném místě ve výživné, hluboké a mírně vlhké půdě. Potřebné je vyhradit jí dostatek místa, protože se zvykne rozrůst do šířky. Na jednom místě může rebarbora růst bez přesazování i 15 – 20 let.

Výsadba rebarbory ​​krok za krokem

  1. Rozdělení starších trsů

Rozdělení starších trsů rebarbory

Starší rostliny opatrně podryjeme, vyjmeme a rýčem porozdeľujeme na několik menších částí, které budeme vysazovat. Před výsadbou však necháme zaschnout řezné rány.

  1. Výsadba kořenů

kořen rebarbory

Začátkem měsíce si můžeme vysadit i samostatné kořeny rebarbory. Každá vysazována část by však měla mít silný a zdravý puk. Vysazené kořeny pravidelně zavlažujeme, aby se rychle zakořenily.

  1. Rebarbora z květináčů

Rebarbora v květináči

Rebarboru z květináčů můžeme vysazovat do volné půdy během celého měsíce. Oproti voľnokorenným sazenicím se rychleji ujme a plynule pokračuje v růstu.

  1. Příprava na zimu

přikrytá výsadba

Rostliny vysázené na podzim musíme připravit na zimu, kdy by byly ohroženy mrazem a zimní vlhkostí. Využít k tomu můžeme suché listí nebo nepotřebné větší hliněné květináče.

Share this
Tags

Must-read

Jak pěstovat pekingské zelí?

Rádi bychom pěstovali pekingskou zelí. Vysévá se přímo na záhon nebo ji třeba pěstovat ze sazenic? Pekingská zelí Pekingskou zelí již přes 3 000 let pěstují...

Ještě nemáte v zahradě rebarboru? Říjen je na její výsadbu ideální

Rebarbora patří mezi vytrvalou zeleninu a v poslední době je oblíbenější. Vysadit si ji můžeme na jaře, ale i během podzimu, ideální je na...

5 skvělých tipů, jak využít spadané listí

1 denŠuchoce nám pod nohama, když se projdeme po podzimní zahradě. Uklouznout se na něm, když ho necháme na terase. Na podzim je všude...
spot_img

Recent articles

More like this